Home » Narzędzia i zródła » Biblioteka techniczna » Zastosowania szkła » Szkło wzmacniane termicznie

Dodatkowa wytrzymałość przeszklenia

Szkło wzmacniane termiczne które zostało poddane cyklowi ogrzewania i chłodzenia jest około dwa razy bardziej wytrzymałe niż szkło odprężone tej samej grubości i w tej samej konfiguracji. Szkło wzmacniane termicznie musi uzyskać szczątkową kompresje powierzchni pomiędzy 3500 a 7500 PSI dla szkła 6mm, zgodnie z ASTM C 1048. W sprawie standardów dotyczących grubszego szkła, zapraszamy do kontaktu z Guardian.

Szkło wzmacniane termicznie wykazuje lepszą wytrzymałość na obciążenia termiczne niż szkło odprężone. W przypadku stłuczenia fragmenty szkła są zazwyczaj większe niż szkła hartowanego i mogą nawet pozostawać w miejscu.

Szkło wzmacniane termiczne nie stanowi wyrobu szkła bezpiecznego według normy. Ten rodzaj szkła przeznaczony jest do zastosowań, które zasadniczo nie wymagają szkła bezpiecznego, lecz pożądana jest dodatkowa wytrzymałość, tak by sprostać oddziaływaniu silnych wiatrów i obciążeń termicznych. Należy zauważyć, że szkła wzmacnianego termicznie nie można ciąć ani wiercić po procesie wzmacniania termicznego, a wszelkie obróbki, np. szlifowanie krawędzi, piaskowanie czy trawienie kwasowe może powodować przedwczesne uszkodzenia.

Szkło  przeciwsłoneczne SunGuard jest tak zaprojektowane, by mogło być poddawane procesowi wzmacniania termicznego przez sieć niezależnych, certyfikowanych przez Guardian przetwórców szkła. 

Więcej informacji uzyskasz dzwoniąc pod numer +48 34 323 93 00.

Sunguard Bullet Arrow Light Uzyskaj szczegółowe dane dotyczące wydajności szkła

Sunguard Bullet Arrow Light Zobacz zrealizowane projekty

See SunGuard In ActionPoproś o próbkę

Guardian Logo

Guardian Częstochowa Sp. z o.o.
ul. W. Korfantego 31/35
42-200 Częstochowa, Poland
Tel.: +48 34 32 39 200
Fax: +48 34 32 39 206