Home » Aktualności i wydarzenia

Trio Apartamenty w Warszawie - doskonały przykład użycia szkła Guardian

w nowoczesnej architekturze polskiej

image

Bertrange, Luksemburg, 17 grudzień 2015 - Nowoczesne apartamentowce, nieodłączny element krajobrazu największych miast europejskich i amerykańskich, zyskują obecnie coraz większą popularność w Polsce. Powstające projekty w wielu przypadkach są bardziej interesujące, atrakcyjne i pomysłowe niż ich zachodnie odpowiedniki. Przykładem takim jest budynek Trio Apartamenty w Warszawie, na którego elewacji zastosowano szkło Guardian SunGuard® SuperNeutral70/41.

Luksusowe Trio Apartamenty to jeden z najbardziej ekskluzywnych obiektów w Warszawie. Ten usytuowany w samym sercu stolicy, wyjątkowy budynek został zaprojektowany przez biuro architektoniczne JEMS Architekci i powstał z inicjatywy dewelopera Eco Classic. Projekt pełni jednocześnie funkcje wysokiej klasy budynku mieszkalnego i centrum rozrywkowo-kulturalnego. Odbywają się tam koncerty najwybitniejszych muzyków, wystawy malarskie oraz pokazy mody. Apartamenty Trio, poza sympatią warszawian, poszczycić się mogą także wieloma zdobytymi wyróżnieniami branżowymi, w tym prestiżowymi nagrodami Best Residential Development 2010 oraz TOP Builder 2011.

Trio Apartamenty uznanie zawdzięcza przede wszystkim swojej nietypowej, trójkątnej bryle i połyskującej w słońcu fasadzie, a także umiejętnemu połączeniu kreatywnej wizji architektów z maksymalną funkcjonalnością i licznymi udogodnieniami dla mieszkańców. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że obiekt dostosowany został do układu ulic i zabudowy stolicy, dzięki czemu doskonale wpisuje się w historyczny charakter miejsca. Od ulicy Pokornej i Stawki budynek wznosi się na imponującą wysokość 18 pięter, tworząc swego rodzaju wieżę górującą nad główną, ośmiokondygnacyjną częścią kompleksu.

W najniższej, czteropiętrowej części znajduje się galeria handlowa. Całość harmonijnie spaja nowoczesna elewacja, ponacinana pionowymi otworami okien oraz loggii, przypominająca przesunięte względem siebie bloki.

Szkło na miarę potrzeb

By budynek spełnił najwyższe standardy luksusu, deweloperzy kompleksu Trio Apartamenty zdecydowali się sięgnąć po najwyższej jakości materiały budowlane i wykończeniowe. Z uwagi na liczne przeszklenia w obrębie bryły budynku olbrzymie znaczenie miała również decyzja o wyborze odpowiedniego szkła. Wybór padł na Guardian SunGuard Super Neutral 70/41.

Szkło Guardian SunGuard SuperNeutral 70/41 wyróżnia doskonała selektywność, wysoki poziom naturalnej transmisji światła (do 70%) i kontroli słonecznej (pochłanianie energii cieplnej 27 i wartość g 41%). Do zalet produktu należą również idealna przejrzystość i doskonały wskaźnik oddawania barw. Oznacza to, że warunki pracy i życia wewnątrz budynku cechuje optymalny poziom komfortu termicznego i jasności z zachowaniem niezakłóconego widoku na panoramę Warszawy.

Wybór szkła SunGuard SuperNeutral 70/41 do Apartamentów Trio może również korzystnie wpłynąć na bilans energetyczny budynku, zapewniając wyjątkową kontrolę temperatury. W połączeniu z wysoką selektywnością może to się przełożyć na mniejsze zapotrzebowanie na ogrzewanie w sezonie zimowym.

Guardian Logo

Guardian Częstochowa Sp. z o.o.
ul. W. Korfantego 31/35
42-200 Częstochowa, Poland
Tel.: +48 34 32 39 200
Fax: +48 34 32 39 206