Home » O Guardian SunGuard » O Guardian » Historia

Historia

Guardian:
Tworzymy historię od 1932 r

Spółka Guardian Industries rozpoczęła swoją działalność w 1932 r. jako spółka Guardian Glass, produkująca przednie szyby na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

W roku 1970 zrobiliśmy śmiały krok naprzód, stając się pierwszą spółką, jaka pojawiła się w branży produkcji szkła pierwotnego w Stanach Zjednoczonych od niemal 50 lat. Nasz zakład w Carleton, Michigan, zaczął wytwarzać szkło typu „float” : roztopione szkło rozprowadzane na kąpieli z ciekłej cyny. Od tej pory Guardian zbudował 27 nowych linii produkcyjnych oraz wzniósł lub nabył ponad 15 zakładów produkujących szkło.

Guardian przystąpił do dywersyfikacji swojej działalności w roku 1980, otwierając kilka zakładów produkujących materiały izolacyjne z włókna szklanego na terenie całego kraju. Nabycie Builder Marts of America (1998) oraz Cameron Ashley Building Products (2000), prekursorów Guardian Building Products Distribution, zapewniło nam ugruntowaną i stale rosnącą pozycję w branży dystrybucji materiałów budowlanych na terenie całej Ameryki Północnej.

W latach 90. XX w. spółka Guardian nabyła Automotive Moulding Company z Warren w stanie Michigan oraz Lab Radio w Walencji w Hiszpanii. Oba przedsiębiorstwa zajmowały się produkcją dodatków do samochodów. Dzięki tym zakupom, staliśmy się pierwszym przedsiębiorstwem wytwarzającą zarówno szkło jak i dodatki na potrzeby przemysło samochodowego. Guardian pozostaje jednym z
czołowych dostawców branży motoryzacyjnej na świecie.

Dziś możesz znaleźć szkło, wyroby i systemy Guardian funkcjonujące w pojazdach, budynkach i domach na całym świecie. I już teraz z prawdziwą ekscytacją myślimy, co będzie dalej.

    
Business Center Moscow
HP Neutral 61
Our Products In ActionOur Products In Action
Guardian Logo

Guardian Częstochowa Sp. z o.o.
ul. W. Korfantego 31/35
42-200 Częstochowa, Poland
Tel.: +48 34 32 39 200
Fax: +48 34 32 39 206